.

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.

Welcome, Guest
Username Password: Remember me

TOPIC: Serres Rally Raid 2013

Re: Serres Rally Raid 2013 06 Σεπ 2013 12:43 #20949

• robocop
  • ( User )
  • Senior
ΤΕΛΕΥΑΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ = ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΒΑΣΑΝΗΣΤΗΡΙΟ

Από τον τίτλο καταλαβαίνει κανείς τι ακολούθησε
Την πάλεψα σωματικά και ψυχικά για τα πρώτα 30 περίπου χιλιόμετρα της ειδικής...Μετά τα πράγματα δυσκόλεψαν τόσο, όσο δεν έχω ζοριστεί ποτέ ξανά

Προσπαθούσα να πίνω νερό για να αντέξω...¨Επινα λίγο, ξύπναγα για 4-5 χιλιόμετρα και μετά νιρβάνα ξανά με την ιδέα να μου πιπιλίζει το μυαλό ¨ ΠΑΡΑ ΤΑ ΤΑ, ΠΡΙΝ ΠΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΛΥΠΟΘΥΜΙΑ !!!.
Περισσότερο προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου να μείνω και να τερματίσω παρά να οδηγήσω σωστά...Με αυτό τον τρόπο μάζεψα και δυο ακόμα χαζές από αδράνεια και αργή αντίδραση λόγω της εξάντλησης....Μηχανικά πρέπει να έβγαλα τα υπόλοιπα χιλιόμετρα με εναλλαγές ρυθμού ( καλύτερα μετά από νερό ) , θερμοκρασία εαυτού στα κόκκινα-πιο ζεστός και από τα νερά του ΤΕ στα ψυγεία, διάφορα εργαλεία να σφυροκοπανάνε μέσα το κεφάλι μου...Κόλαση με μία λέξη....
Μετά από δύο ώρες περίπου απίστευτης ταλαιπωρίας Σώματος κ΄Μυαλού ( νόμιζα ότι πέρασαν αιώνες ), επιτέλους φτάνω στο πολυπόθητο καρό σημαιάκι του τέλους της ειδικής... . Νόμιζα ότι θα σβήσω, αλλά τελικά τα είχα καταφέρει...
Απλή επιστροφής στις Σέρρες από εθνική και προσπάθεια για να αλλάξω και να δω τι θα κάνω με το ναυάγιο του εαυτού μου...

Re: Serres Rally Raid 2013 06 Σεπ 2013 20:59 #20950

• robocop
  • ( User )
  • Senior
Aλλάζω με δυσκολία πετώντας τα πράγματα στο αυτοκίνητο όπου μπορούσα ( τακτοποιήση αύριο όταν θα μαζεύουμε ), μαγιό και πισίνα για να ρίξω θερμοκρασία...πρόχειρο φαγητό στη σκιά για να πάρω καμιά ασπυρίνη ακόμα και ύπνος για να την παλέψω να είμαι στην απονομή-γιορτή του αγώνα.

Τα κατάφερα με ζόρι να ξυπνήσω και μόνο την απονομή γυναικών δεν πρόλαβα όλη, που είχαμε και μεγάλο ενδιαφέρον φυσικά
Χίλια ΜΠΡΑΒΟ σε Χαρά και Αγαμέμνωνα που αγωνίστηκαν σκληρά και διαχειρήστηκαν σωστά και τα αποτελέσματα των άλλων και ανέβηκαν στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου. Κάνατε περήφανους τους ¨Ελληνες που έτρεχαν σε αυτό τον αγώνα. Μπράβο επίσης στο επιτελείο τους, Κάγκα-Κοφινά που τους είχαν από κοντά συνέχεια αλλά και στον Μπανάρα που την τελευταία ημέρα δεν έτρεξε και πρόσεχε τους υπόλοιπους . Μπράβο επίσης στον ΒορειοΕλλαδίτη Σιμεών που πήγε εξαιρετικά στην κατηγορία του και ήταν και πρώτος από τους ¨Ελληνες αναβάτες.

Δυστυχώς για εμάς, ο DOC δεν είχε προγραμματίσει απονομή του διήμερου αγώνα και δεν κάναμε την αφιέρωση στον συναγωνιζόμενό που δεν ήταν πια εκεί. Ήταν μια ατυχής στιγμή και λάθος απόφαση κατά τη γνώμη μου, που ευτυχώς μετά το κατάλαβε και το παραδέχτηκε και ο ίδιος ( προς τιμή του ). Πιστεύω ότι θα βρει τρόπο να επανορθώσει

Μου πήρε πάνω από 24 ώρες για να πάω τουαλέτα...ότι έπινα και έτρωγα τα ρούφαγε ο οργανισμός μου λες και ήμουν σφουγκάρι. Ακόμα και σήμερα δεν έχω συνέρθει. Πρώτη φορά έπαθα αφυδάτωση σε αγώνα με προεκτάσεις ουρολίμοξης και προφανώς έκατσε το timing με τον πυρετό και την γρύπη

Re: Serres Rally Raid 2013 06 Σεπ 2013 21:22 #20951

• robocop
  • ( User )
  • Senior
ΕΠΙΛΟΓΟΣ / ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ

Δεν συζητάω καν, ότι ακόμα και με αυτά που τράβηξα δεν μετανιώνω στιγμή που πήγα έστω και στον μισό αγώνα ( 700 χιλιόμετρα )
Άλλωστε μέχρι να σου συμβεί το επόμενο , τα προηγούνενα είναι απλές εμπειρίες

Αγωνάρα όσο είδα και έτρεξα, πολύ άρτιο οργανωτικά και σίγουρα ότι πιο ΑΝΤΡΙΚΟ στην Ελλάδα έχω τρέξει

Πρώτη φορά άλλωστε μου δόθηκε η ευκαιρία ( έστω και έτσι ) να κάνω τις ίδιες διαδρομές με αναβάτες πρώτης γραμμής. Έβλεπες τους χρόνους τους, έλεγες " την μία δεν είχα όργανα '' ...την άλλη ήμουν '' Άρρωστος '' ...αλλά και πάλι με τις καλύτερες απαλοιφές χρόνου ...μεσολαβούσε το ΧΑΟΣ
Μια φορά είχα την ευκαιρία και εγώ να τσακίσω τον Μπεμπέκο που ήταν τραυματίας και μου κάθησαν διάφορα
Μπράβο του πάντως που έσφηξε τα δόντια και ολοκλήρωσε όλο τον αγώνα αξιοπρεπέστατα !!!

Ξέρω ότι η περίοδος διεξαγωγής έχει να κάνει και με άλλους παράγοντες, αλλά 15-20 ημέρες ημερολογιακά αργότερα....μάλλον θα ήταν μούρλια ( από σκόνη και θερμοκρασίες ).

Αισθάνομαι τύχη που ήμουν εκεί μαζί με όσους επίσης τα κατάφεραν, και του χρόνου και σε άλλα ...

Τελειώνοντας θα ήθελα να αφιερώσω τον ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ μου στον ΒRODOVIC

Re: Serres Rally Raid 2013 06 Σεπ 2013 22:02 #20954

• doc
  • ( Admin )
  • Administrator
Αλέξανδρε σε ευχαριστώ για όλα!
Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για όλα!
Ξέρεις εσύ...

Υ.Γ. Το 13lt ρεζερβουάρ που ήταν???
Κάθε φέτος και καλύτερα...

Re: Serres Rally Raid 2013 08 Σεπ 2013 00:44 #20957

• doc
  • ( Admin )
  • Administrator
Viladoms, Verhoven, Knuiman
στην κορυφή του δυσκολότερου Serres Rally!

Το Serres Rally 2013 τελείωσε! Ήταν μια αξέχαστη εβδομάδα, συναισθηματικά φορτισμένη, καθώς η χαρά της επιτυχίας επισκιάστηκε από τον μεγάλο χαμό του «δικού μας» Άγγελου…

Ο Άγγελος είχε πάθος με το Serres Rally, πίστευε πολύ σε αυτό,
όντας ένα κομμάτι της οργανωτικής ομάδας μας!
Έτσι, το Serres Rally είναι πλέον αφιερωμένο σε αυτόν,
Με ένα ξεχωριστό Trophy “Rally Spirit” στο όνομά του:

Στον Άγγελο λοιπόν…

Ένας αγώνας γεμάτος δύναμη, 5 μέρες και 1400 χιλιόμετρα, για 80 μοτοσυκλέτες, Quads και 10 αυτοκίνητα 4Χ4, σε ένα ανταγωνισμό υψηλού επιπέδου. Κάθε αναβάτης έδωσε την δική του μάχη, είτε για την γενική κατάταξη, είναι για την κατηγορία του, είτε απλά για να τερματίσει αυτόν τον ιδιαίτερο, απαιτητικό και μοναδικό αγώνα.

10 Ειδικές διαδρομές, που περιλάμβαναν κάθε είδους τερέν, με χωματόδρομους, κατεστραμμένους στρατιωτικούς δρόμους, πέτρα, άμμο, μονοπάτια, δασικά μέρη, εκτός δρόμου περάσματα, ποτάμια, διαδρομές enduro, κορυφογραμμές στα 1800 μέτρα… συνέθεσαν το απίστευτο σκηνικό αυτού του μοναδικού αγώνα.

Μετά από κάθε δύσκολη ημέρα, η πισίνα του Elpida Resort & Spa όπου ήταν στημένα τα Paddocks, ήταν ο καλύτερος τρόπος να χαλάρωσης.

Στην μάχη της κορυφής, μια ομάδα κορυφαίων αναβατών του “Dakar” έκαναν την καλύτερη δυνατή προπόνηση για τον μεγάλο αγώνα που τους περιμένει. Ο Ισπανός Jordi Viladoms, με μια μοτοσυκλέτα enduro Gas Gas 450, ήταν ο μεγάλος νικητής του Serres Rally 2013 (κερδίζοντας τις 3 αγωνιστικές ημέρες). Ο «Ιπτάμενος Ολλανδός» Frans Verhoeven οδηγώντας την βαριά Rally μοτοσυκλέτα του με την οποία θα λάβει μέρος στο Dakar, ένα Yamaha WR 450 Rally, ήταν 2ος γενικής, αφού έχασε πολύτιμο χρόνο τις πρώτες ημέρες.

Για την 3η θέση, έγινε μια φοβερή μάχη μεταξύ του Ιταλού Andrea Cosentino – KTM 450 EXC και του Henk Knuiman από την Ολλανδία – KTM 450 EXC (νικητής 2 αγωνιστικών ημερών!) μέχρι και την τελευταία ειδική, με τον Ολλανδό να ανεβαίνει στο βάθρο για λίγα δευτερόλεπτα!

Ο Πορτογάλος Pedro Bianchi Prata με το «χειροποίητο» Husqvarna TE449 Rally του, έχασε πολύ χρόνο από μικρά λάθη και έμεινε στην 5η θέση.
6ος γενικής ο εντουράς Nicolas Cardonas με Yamaha WR 450 από την Πορτογαλία!

Κακή τύχη για 3 σπουδαίους Ιταλούς αναβάτες: Ο περσινός νικητής Christian Pastori εγκατέλειψε μετά από ατύχημα στο μικρό δάχτυλο του ποδιού του, χάνοντας την ευκαιρία να υπερασπιστεί τον τίτλο του. Ατύχημα και για τον Sandro Calesini, που προηγούταν στην κατάταξη των Rally Pro Series. Επίσης ο Alessandro Fadda είχε ένα σπασμένο χέρι την 2η ημέρα…

Για την μεγάλη κατηγορία C (450+) ο Marco Gandini από την Ιταλία – KTM 500 ήταν ο νικητής μπροστά από τον Αυστριακό «γίγαντα» Johannes Lukas με KTM 950 Super Enduro! 3ος και στην 1η Ελληνική θέση ήταν ο Σίμος Μιχαηλίδης από την Δράμα, ένας δυνατός – βετεράνος οδηγός πρωτεργάτης των αγώνων Rally Raid στην Ελλάδα, οδηγώντας ένα KTM 530 και την υποστήριξη από τις κόρες του!

Παρά τον τραυματισμό του, ο Ολλανδός Edwin Straver με KTM EXC 250 F διασφάλισε την πρωτοκαθεδρία στην μικρή κατηγορία -250cc-, καθώς ένας ακόμη Έλληνας αναβάτης κυριάρχησε στα Quad, ο Αγαμέμνων Πάτρας, με Yamaha Raptor 700. Ο πρωτοπόρος Τάκης Ιωνάς εγκατέλειψε.

Στις γυναίκες, που μας τίμησαν αρκετά με την πολυπληθή παρουσία τους, μια Ελληνίδα ήταν στην κορυφή: Η Χαρά Χατζηδουκάκη οδηγώντας το Quad της, ένα Kawasaki KFX 700, ενώ στην κλάση C2 (1K +625cc) ο Rees Robinson από την Αγγλία με KTM Rally 690 κερδίζει για 2η συνεχή χρονιά.

Οι γείτονες Renti Sina και η Dolly Wittberger από την Αλβανία ήταν οι νικητές στα αυτοκίνηυτα, με ένα Toyota Land Cruiser, καθώς ο ταχύτατος Τσέχος πολυνίκης Dakar Josef Machacek, με το Buggy του, ταλαιπωρήθηκε από τεχνικά προβλήματα.

Το επίπεδο της οργάνωσης ήταν πολύ υψηλό, αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις στους συμμετέχοντες, φεύγοντας ενθουσιασμένοι από τις Σέρρες.

Εκ μέρους της οργανωτικής επιτροπής του Serres Rally Team ευχαριστούμε από καρδιάς ΟΛΟΥΣ τους συμμετέχοντς, και τους υποσχόμαστε έναν ακόμη καλύτερο και μεγαλύτερο αγώνα το 2014.

Ένα International Six Days Enduro Rally, και μια ακόμη Cross Country διαδρομή! 2 διαφορετικές διαδρομές για κάθε είδους αναβάτες και δυσκολία!

Ήδη, ανακοινώθηκαν οι καινούργιες ημερομηνίες: 30 Αυγούστου – 6 Σεπτεμβρίου 2014.

Σας περιμένουμε να ξανάρθετε!
Με περισσότερα χαμόγελα και περισσότερες δυνάμεις!
NO EXCUSES!

Ο Άγγελός μας θα είναι εκεί – μαζί μας …
Στο μυαλό μας… στις καρδιές μας …

Δημήτρης, Κώστας, Νίκος, Elvis, Σωκράτης, Χρήστος, Γιώργος, Δημήτρης, Πέτρος, Μαρία, Νίκος, Σάββας, Andi, Στέργιος, Αντώνης, Στρατηγός, Κώστας, Αστέρης, Αλέκος, Mauro, Γρηγόρης, Βάσω, Ανδρέας, Edo, Marcel…

Re: Serres Rally Raid 2013 08 Σεπ 2013 00:46 #20958

• doc
  • ( Admin )
  • Administrator
Ένα ιδιαίτερο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στους ΈΛληνες συμμετέχοντες, που εν καιρώ κρίσης, το πάλεψαν, ήρθαν και ελπίζω πως αποζημιώθηκαν πλήρως από την συμμετοχή τους!

Ναστε καλά

Re: Serres Rally Raid 2013 08 Σεπ 2013 22:41 #20959

• kfx700
  • ( User )
  • Senior
Συμφωνώ με όλα όσα έγραψες doc. Ηταν υπέροχα παλέψαμε με την κρίση κατόπιν με την πέτρα και καταφέραμε να κάνουμε τόσα χιλιόμετρα με πέτρα, φλαταδούρα και να πηγαίνουμε τάπα την τελευταία κυρίως ημέρα.
Νιώσαμε αυτό που διαβάζαμε από τον Αγγελο για τους αγώνες που έτρεχε και το πως αμέσως μετά το τέλος του αγώνα είχε λαχτάρα για τον επόμενο, το ίδιο και εμείς.

Re: Serres Rally Raid 2013 09 Σεπ 2013 10:46 #20960

• doc
  • ( Admin )
  • Administrator
Μου ήρθαν οι φωτογραφίες σήμερα!

Σας έχω όλους σε πολύ καλές φάσεις!!!

Re: Serres Rally Raid 2013 09 Σεπ 2013 11:26 #20961

• robocop
  • ( User )
  • Senior
doc wrote:

Υ.Γ. Το 13lt ρεζερβουάρ που ήταν???

11 άρι είναι και όχι 13άρι κτ΄αρχήν
Eίπαμε ότι δεν πειράζουμε ότι δουλεύει καλά....
Έχει ψεκασμό με βυθιζόμενη τρόμπα βενζίνης, σε ένα δύσκολο σημείο στεγανοποιήσης και από τη στιγμή που
για τις δύο ημέρες του αγώνα δεν ήταν απαραίτητο...

Re: Serres Rally Raid 2013 09 Σεπ 2013 13:50 #20962

• doc
  • ( Admin )
  • Administrator
700 χιλιόμετρα για την ελληνική μάχη!

Στα πλαίσια του 5ήμερου αγώνα Serres Rally 2013 πραγματοποιήθηκε και ο 2ήμερος αγώνας για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αντοχής 4Χ4 / Rally Raid – Trail Ride.

Για τον ελληνικό αγώνα προσμετρούσαν οι 2 τελευταίες ημέρες του αγώνα, με συνολικά 5 ειδικές διαδρομές και 700 αγωνιστικά χορταστικά χιλιόμετρα! Η 2η ειδική ήταν η πιο δύσκολη, αργή και απαιτητική ειδική του αγώνα, ενώ η 4η, η γρηγορότερη και συνάμα απολαυστική!

Στα αυτοκίνητα, 5 ελληνικά πληρώματα συμμετείχαν στην μάχη της Ζ2 κατηγορίας, αφού δεν υπήρχαν πληρώματα Ζ1 να συμπληρωθεί η Πρωταθληματική κατηγορία, που όπως διαφαίνεται δεν θα έχει Πρωταθλητή ούτε φέτος.

Ο Φώτης Κουτσουμπός, με συνοδηγό τον Γιώργο Κουτσουμπό και το Land Cruiser 3.4 κέρδισαν την μάχη από τους Σταύρο Δημητριάδη – Παναγιώτη Κάλφα με Mitsubishi Pajero V6 3.2 που ταλαιπωρήθηκαν από λάστιχο και φρένα. Στην 3η θέση, οι Βαγγέλης Μπερσής και Γιώργος Τσαταλάς με Jeep Cherokee 2.5 πλησίασαν κατά πολύ τους 2 πρώτους, που συμμετείχαν αναγκαστικά στην Ζ2 κατηγορία και όχι στην Ζ1 καθώς τα αυτοκίνητά τους πληρούν τις προδιαγραφές. Εντυπωσιακή η εμφάνιση των Χρήστου Mαχαίρα και Παντελή Κάλτσου από την Θεσσαλονίκη, που με ένα Suzuki Jimny 1.3 ολοκλήρωσαν με σθένος τον 2ήμερο δύσκολο αγώνα. 5οι οι Παναγής Αθανασούλης – Γιάννης Βαλαβάνης με τα άψογο Jeep Wrangler 2.5.

Στις μοτοσυκλέτες, πρώτος αναδείχτηκε ο Σίμος –Pino- Μιχαηλίδης από την Δράμα με ΚΤΜ 530, έχοντας την κεκτημένη ταχύτητα των προηγούμενων ημερών. 2ος ο Κώστας –Bebekos- Χατζημιχάλης με Husaberg FE 570, και 3ος ο Αλέξανδρος –Robocop- Σούγιαννης με Husqvarna TE 250.
Στα Quad, κυριάρχησε ο Αγαμέμνων -AGA- Πατράς με Yamaha Raptor 700 μετά την εγκατάλειψη του Τάκη Ιωνά. Το 2-3 έκαναν οι Θανάσης Kοφινάς και Χαρά –Joy- Χατζηδουκάκη με τα Kawasaki KFX 700. Νίκος Καράτζιος και Δανιήλ Τσομίδης, είχαν την δική τους μάχη με τα GPS πάνω στα Can Am.

Με τον αριθμό των Ελλήνων συμμετεχόντων να φθίνει διαρκώς, το μέλλον του θεσμού για το 2013 διαφαίνεται ανύπαρκτο, αναγκάζοντάς μας ως οργανωτές να αναστείλουμε τις λοιπές αγωνιστικές δραστηριότητες για την υπόλοιπη χρονιά. Δυστυχώς, ο αριθμός συμμετοχών παραμένει διαρκώς κάτω από το όριο που επιτρέπει και διασφαλίζει την διεξαγωγή των αγώνων, τόσο θεσμικά όσο και οικονομικά για τον διοργανωτή, ενώ το κύρος των θεσμών μειώνεται εξίσου κατά πολύ.

Ειλικρινά, ευχαριστούμε πολύ όλους εσάς που μας στηρίξατε τα τελευταία χρόνια, και ειδικά την τελευταία περίοδο της «κρίσης», αλλά δυστυχώς κάποια πράγματα υπερβαίνουν τις δυνάμεις μας.

Ελπίζουμε σε ένα καλύτερο αγωνιστικά 2014, και ευχόμαστε καλή επιτυχία σε διοργανωτές και αγωνιζόμενους για τους εναπομείναντες αγώνες του 2013.

Μετά τιμής
Δημήτρης Αθανασουλόπουλος

Re: Serres Rally Raid 2013 10 Σεπ 2013 08:55 #20963

• YanniG
  • ( User )
  • Junior
Συγχαρητήρια στην οργάνωση αλλά και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν σε αυτό το θηριώδες ράλλυ.

doc wrote:
...
Με τον αριθμό των Ελλήνων συμμετεχόντων να φθίνει διαρκώς, το μέλλον του θεσμού για το 2013 διαφαίνεται ανύπαρκτο, αναγκάζοντάς μας ως οργανωτές να αναστείλουμε τις λοιπές αγωνιστικές δραστηριότητες για την υπόλοιπη χρονιά. Δυστυχώς, ο αριθμός συμμετοχών παραμένει διαρκώς κάτω από το όριο που επιτρέπει και διασφαλίζει την διεξαγωγή των αγώνων, τόσο θεσμικά όσο και οικονομικά για τον διοργανωτή, ενώ το κύρος των θεσμών μειώνεται εξίσου κατά πολύ.
...

Ασχημα τα νέα για το μέλλον των αγώνων, αλλά με μια ματιά στα παράβολα για τον αγώνα Σερρών 2014, βλέπω ότι απαιτούνται 700 ευρώ μέχρι 1/3/2014 για μοτο-χοιρινά.
Αν παραμείνει έτσι, αν φέτος υπήρχαν όχι παραπάνω από 10 Έλληνες συμμετέχοντες σε μοτο-χοιρινά, του χρόνου δεν θα είναι ούτε 3.Προσωπική μου άποψη, που εύχομαι να αλλάξει η οικονομική κατάσταση στη χώρα και να διαψευστώ.

Φιλικά,
Γιάννης
...σε 30 μέτρα στη διχάλα αριστερά...
...σε 250 μέτρα προσοχή μαντρί κράτα χαμηλή ταχύτητα...
...σε 50 μέτρα αριστερά για 9 χιλιόμετρα φλαταδούρα...

Re: Serres Rally Raid 2013 10 Σεπ 2013 15:51 #20964

• doc
  • ( Admin )
  • Administrator
YanniG wrote:
Συγχαρητήρια στην οργάνωση αλλά και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν σε αυτό το θηριώδες ράλλυ.

doc wrote:
...
...

Ασχημα τα νέα για το μέλλον των αγώνων, αλλά με μια ματιά στα παράβολα για τον αγώνα Σερρών 2014, βλέπω ότι απαιτούνται 700 ευρώ μέχρι 1/3/2014 για μοτο-χοιρινά.
Αν παραμείνει έτσι, αν φέτος υπήρχαν όχι παραπάνω από 10 Έλληνες συμμετέχοντες σε μοτο-χοιρινά, του χρόνου δεν θα είναι ούτε 3.Προσωπική μου άποψη, που εύχομαι να αλλάξει η οικονομική κατάσταση στη χώρα και να διαψευστώ.

Φιλικά,
Γιάννης

O αγώνας του 2014 θα είναι μεγαλύτερος, και περισσότερες ημέρες.
Όσο αφορά την τιμολογιακή πολιτική, μην ξεχνάς τις εκπτώσεις για παλιούς συμμετέχοντες, καθώς και το ότι το Off Road Team, όλα αυτά τα 3 χρόνια, έχει βοηθήσει ΟΛΟΥΣ τους Έλληνες αγωνιζόμενους, και ακόμη περισσότερο τα μέλη του, τον καθένα με τον τρόπο του, είτε τρέχαν όλες τις ημέρες είτε μόνο τις 2 τελευταίες.
Αρκεί να το θέλεις και όλα γίνονται! Σε έναν τέτοιο αγώνα η συμμετοχή δεν είναι το κυριότερο που σε απασχολεί αν το θέλεις πραγματικά.
Άλλωστε, και φέτος όπως και πέρυσι, υπήρχαν αγωνιζόμενοι που θα έτρεχαν δωρεάν λόγω νικών αλλά δεν μπήκαν καν στην διαδικασία να συμμετέχουν.

Αποφάσισέ το εσύ με το καλό και όλα γίνονται.

Re: Serres Rally Raid 2013 17 Σεπ 2013 19:57 #20995

• doc
  • ( Admin )
  • Administrator

Re: Serres Rally Raid 2013 18 Σεπ 2013 13:29 #20997

• Dimitris
  • ( User )
  • Senior
Συγχαρητήρια στην οργάνωση, μόνο καλά σχόλια διαβάζω παντού, πρέπει να ήταν μαγεία...
Η πίεση απο άλλα πράγματα, τα χρονοδιαγράμματα και τα οικονομικά δεν βγήκαν για φέτος, όμως του χρόνου θα κοιτάξουμε να ανεβούμε όπως και δήποτε !!

Μπράβο και πάλι για την οργάνωση γιατρέ, το επίπεδο, κυριολεκτικά, παγκόσμιο !

Re: Serres Rally Raid 2013 23 Σεπ 2013 20:15 #21009

• doc
  • ( Admin )
  • Administrator
Την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου θα παίξει το full review του Serres Rally 2013 στο Motors TV, στις 23:30 το βράδυ!
Moderators: kalexaris
Time to create page: 0.89 seconds

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.

.